Co mají u nás doma děti v tabletu

Tablet je celkem běžnou součástí života našich dětí. A stejně tak jsou běžnou součástí obavy nás, rodičů, jestli na něm nejsou moc, jestli ho využívají dobře. Nemám zaručenou odpověď. Ale chci sdílet co naše děti v tabletu používají a třeba to někoho inspiruje.

Mám 2 dcery, 5 a 7 let. Snažím se nepoužívat tablet jako snadný způsob jak se jich zbavit, ale když na něm jsou, být u toho s nimi. Ne kvůli kontrole, ale prostě sdílet ten zážitek. Nedám to vždycky, ale znám docela dost dílů Lociky, Wings či Berušky a Černého kocoura. Ano, YouTube je hodně častá aplikace na našem tabletu, ale co dalšího.

Scratch Jr

Scratch Jr

Programovací jazyk pro děti, které ještě ani nemusí umět číst. Různým postavičkám naprogramujete pomocí ikon co mají dělat a vytváříte tak jednoduché interaktivní animace.

Mám rád programování a naštěstí i moje dcery této kreativní tvorbě občas holdují. Nejčastěji když hodně prožívají nějaké téma, tak si ho mohou vlastním způsobem ztvárnit.

Matemág

Matemág

Výuka matematiky hravou formou a Hejného metodou. Tahle aplikace děti hodně zaujala. Dokonce na nějakou dobu vytlačila i YouTube. Prima je, že děti nepotřebují moc vysvětlování, co mají dělat. Je to intuitivní a případně to dozjistí metodou pokus omyl. Některé úlohy mi přišly i pro starší dceru těžké (počítání přes 20, když je teprve měsíc v první třídě), ale nějak se s tím poprala. Pro mě bylo občas těžké se udržet a neradit.

Hravouka

Prvouka zábavnou a hravou formou. Tahle aplikace je vizuálně moc hezká. Děti běhají s myškou po přírodě a mohou prozkoumávat vše co tam žije a roste. Trochu škoda, že při prozkoumávání jsou informace pouze psanou formou, kdyby byly namluvené, byla by to bomba.

Tam a sem s Myšákem

Takový hravý rozvoj myšlení. Je to spíš pro mladší dceru, starší už se u toho nudila (ono to je i určené pro předškoláky). Musím ocenit, že úkoly střídá i kreativní aktivita zdobení štěňátek, malování boudy a podobně. Přijde mi důležité rozvíjet i kreativitu a volnou hru.

Angličtina

Na angličtinu v tomhle věku jsem zatím nic moc nenašel. Dřív jsme na tabletu měli Pacca Alpaca, to bylo hodně hezky udělané, ale aktuálně nejde nainstalovat a bylo to dost omezené. Teď máme KinderLingo, což je několik her pro trénování slovíček, ale se zvláštním (ne moc praktickým) výběrem slov. Celkově jsem zatím nenašel zábavnou a hravou aplikaci na výuku angličtiny. Tak když byste měl někdo tip, dejte vědět.

Líbil se vám tento článek? Podělte se:
Facebooktwitterredditlinkedinmail