S čím nám může pomoct umělá inteligence v každodenním životě?

S čím nám může pomoci umělá inteligence?

AI může být skvělým pomocníkem v mnoha oblastech. A s čím že může pomoci? Pojďme si rozdělit úkoly, ve kterých nám AI může pomoci, do tří kategorií podle toho, jak moc samostatně dokáže pracovat nebo kolik práce musíme vynaložit my sami.

AI jako (téměř) samostatný pracant

Existuje mnoho specifických úkolů, ve kterých AI dokáže pracovat téměř samostatně. Například, AI dokáže shrnout článek nebo video, abychom zjistili, jestli si ho vůbec máme přečíst nebo sledovat. Může také automaticky generovat meta popis pro SEO nebo převést náš blogový příspěvek na tweet nebo příspěvek na Facebook. Tyto úkoly lze snadno automatizovat a výsledky můžeme ihned využít. AI nám tak ulehčuje nudnou práci.

Používám například tato rozšíření rovnou v prohlížeči:

AI jako náš pomocník

AI může také sloužit jako pomocník, který nás podporuje při našich úkolech. Například v rámci programování může fungovat jako náš co-pilot, který nám poskytuje nápady a návrhy. Sám osobně takového pomocníka velmi často využívám při každodenní práci. Zrychluje práci člověka a výsledky od AI, obvykle menší části, můžeme rychle zkontrolovat a buď schválit, nebo je případně přeformulovat.

Aktuálně používám:

AI jako startovač

AI může také fungovat jako startovač, který nám pomáhá začít a překonat obavy z prázdného papíru. Může generovat rozpisy článků, podporovat brainstorming nebo sloužit jako generátor nápadů.

Používám:

Takže AI nám může pomoci v mnoha úkolech. Může pracovat téměř samostatně, být naším pomocníkem nebo nám posloužit jako startovač. Mnoho z těchto nástrojů je dostupných online a můžeme je využít ke zjednodušení a urychlení našich denních aktivit na internetu.

Líbil se vám tento článek? Podělte se:
Facebooktwitterredditlinkedinmail